11 مزیت سلامتی که می توانید با جایگزینی تمام نوشیدنی ها با آب به دست آورید

فواید آب آشامیدنی بسیار زیاد است. از کمک به شما برای بهبود عملکرد فیزیکی تا بهبود سطح انرژی و تسکین بیماری های رایج مانند یبوست، سردرد و موارد دیگر، نوشیدن آب کافی برای سلامت کلی جسمی، عاطفی و روانی شما ضروری است.یکی از مزایای دیگر نوشیدن آب این است که به جلوگیری از کم آبی بدن کمک می کندبنابراین، به بیان ساده، نوشیدن آب کافی تضمین می‌کند که سلول‌ها و اندام‌های بدن ما همیشه به خوبی کار می‌کنند و کار می‌کنند.

در مطلب امروزمان، نگاهی خواهیم داشت به اینکه وقتی به جای نوشابه های معمولی و سایر نوشیدنی های کافئین دار آب بنوشیم، چه اتفاقی می افتد. با روی آوردن به آب آشامیدنی ساده و خالص چه فوایدی برای سلامتی به دست می آوریم و چگونه می تواند در دراز مدت به حفظ سلامتی ما کمک کند.

فواید آب آشامیدنی

اکنون، بدون بحث بیشتر، بیایید دریابیم که وقتی همه نوشیدنی ها را با آب جایگزین می کنید چه اتفاقی می افتد!

 1. با سرعت بیشتری وزن کم می کنید

نوشیدن آب یا نوشیدن آب گرم برای کاهش وزن یکی از روش های توصیه شده است. آب به عنوان یک داروی طبیعی که به کاهش وزن کمک می کند، کالری، قند یا چربی صفر دارد در مقایسه با نوشیدنی هایی مانند نوشیدنی های شیرین و نوشیدنی های الکلی که پر از کالری هستند.

هنگامی که مصرف این نوشیدنی های شیرین و گازدار را با آب جایگزین می کنید، به افزایش متابولیسم خود کمک می کنید، که به نوبه خود تضمین می کند که با سرعت بیشتری وزن کم می کنید. آب همچنین یک سرکوب کننده طبیعی اشتها است و مطالعات مختلف سلامت نشان داده است که نوشیدن دو لیوان آب قبل از غذا می تواند به کاهش وزن بیشتر در رژیم غذایی کمک کند.

نوشیدن آب برای کاهش وزن یک روش آزمایش شده است. به علاوه، از آنجایی که کم‌آبی بدن شما را ضعیف، چاق و بیمار می‌کند، مصرف آب کافی به جلوگیری از این اثر نامطلوب کمک می‌کند.

 1. سموم را از بدن خود دفع می کنید

نوشیدن بیش از حد نوشابه و دلستر می تواند باعث آسیب کلیه شود. از آنجایی که کلیه ها به دفع سموم و مواد زائد از بدن کمک می کنند، ناتوانی آن در انجام این عملکرد به دلیل مصرف زیاد قند می تواند منجر به تجمع مواد زائد متابولیک شود که می تواند مشکلات سلامتی بسیاری را ایجاد کند.

از طرف دیگر آب یک روان کننده طبیعی است که به عملکرد خوب کلیه ها کمک می کند. با نوشیدن آب کافی، کلیه‌های شما می‌توانند حداکثر عملکرد خود را داشته باشند و به شما کمک کنند تا سموم را از خون و ادرار از طریق مثانه خارج کنید، بنابراین به شما کمک می‌کند بدن و سیستم خود را از درون به بیرون تمیز کنید.

 1. با خرید آب آشامیدنی استقامت و انعطاف عضلات خود را بهبود می بخشید

وقتی صحبت از ساخت و نگهداری استخوان ها می شود، کلسیم یکی از مواد معدنی مهمی است که مورد نیاز است. مصرف مقادیر زیاد نوشیدنی های گازدار (نوشیدنی هایی که حاوی دی اکسید کربن محلول هستند) می تواند در جذب کلسیم اختلال ایجاد کند و در نتیجه استخوان ها و عضلات ضعیف شود. بنابراین، برای جلوگیری از این امر، ضروری است که نوشیدنی‌های گازدار و نوشیدنی‌های انرژی‌زای حاوی کربنات را به شدت کاهش دهید و آب را جایگزین آنها کنید.

اهمیت آب در بدن ما را نمی توان بیش از حد مورد تاکید قرار داد. شاید خیلی ها از این واقعیت آگاه نباشند که آب بخش بزرگی از ترکیب ماهیچه های ما را تشکیل می دهد. آب به جذب و حفظ مواد معدنی ضروری کمک می کند، که به نوبه خود به ما کمک می کند استخوان های سالم و قوی داشته باشیم. به این ترتیب، با هیدراته نگه داشتن خود، نه تنها می‌توانید استقامت ماهیچه‌های خود را بهبود ببخشید، بلکه می‌توانید انعطاف‌پذیری خود را نیز بهبود ببخشید، که به شما کمک می‌کند در تمام کارهایی که انجام می‌دهید به اوج عملکرد برسید.

 1. توانایی شما برای تمرکز و هوشیاری شدیدتر می شود

نوشیدنی‌های گازدار ، جدا از اینکه بر سلامت جسمانی شما تأثیر می‌گذارند، می‌توانند به سلامت روان شما نیز آسیب بزنند. مصرف بیش از حد این نوشیدنی‌ها می‌تواند منجر به کم‌آبی بدن شود و باعث عدم تعادل در برخی مواد شیمیایی مغز شود و در نتیجه مشکلاتی مانند افسردگی، ضعف حافظه، خستگی مغز و عدم شفافیت ذهنی ایجاد کند.

با روی آوردن به آب، می توانید به طور موثر با اثرات سوء این نوشیدنی ها مبارزه کنید. همچنین، با اطمینان از هیدراته شدن بدن خود، مطمئن می شوید که مغز شما که 80 درصد از آب تشکیل شده است، می تواند به مقدار مورد نیاز اکسیژن مورد نیاز برای عملکرد بهینه دسترسی پیدا کند. مرحله.

آب به افزایش توانایی شما برای تمرکز بهتر کمک می کند. همچنین به افزایش تمرکز کمک می کندو قدرت حافظه علاوه بر این، خستگی در طول روز را کاهش می دهد و به پیشگیری از اختلالات کمبود توجه در کودکان و بزرگسالان به طور یکسان کمک می کند.

 1. با خرید آب میزان متابولیسم خود را افزایش می دهید

متابولیسم چیست؟

به زبان ساده، متابولیسم به سرعتی اشاره دارد که بدن شما قادر است غذا را به انرژی تبدیل کند.

نوشیدن مقادیر زیاد نوشیدنی های شیرین، کافئین دار و گازدار منجر به کم آبی بدن می شود که خطر اختلالات متابولیک و در نتیجه افزایش وزن، میل به قند، بی حالی، درد مفاصل و عضلات و غیره را افزایش می دهد.

با جایگزینی این نوشیدنی ها با آب، می توانید بدن خود را هیدراته کنید، در نتیجه سرعت متابولیسم خود را افزایش داده و منجر به سوزاندن سریع کالری می شود. به علاوه، آب به تنظیم و مدیریت سطح قند خون کمک می کند و خستگی، بی حالی و میل به قند را از بین می برد که باعث افزایش سلامتی می شود.

 1. پوستی درخشان و سالم تر خواهید داشت

یکی از مزایای اصلی جایگزینی نوشیدنی های گازدار مورد علاقه خود با آب ساده، پوست روشن و درخشان است. نوشیدنی های گازدار به سلول های پوست و پیوندهای کلاژن آسیب می رسانند که منجر به پیری زودرس، تیرگی، خشکی، لکه های تیره، چین و چروک و غیره می شود.

بنابراین، برای از بین بردن اثرات این نوشیدنی‌های مضر و سم‌زدایی بدن، توصیه می‌شود که روزانه آب کافی بنوشید. این به دفع سموم کمک می کند و تولید سریعتر خون و سلول های ماهیچه ای را تسهیل می کند و در مدت زمان بسیار کوتاهی پوستی درخشان و سالم را برای شما به ارمغان می آورد.

 1. با آب معدنی خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش می دهید

این یک واقعیت ثابت شده است که وقتی غذاهای پرچرب و قند بالا را از رژیم غذایی خود حذف می کنید، در نهایت منجر به زندگی سالم تری می شود. وقتی نوشیدنی‌های شیرین را که هیچ مواد مغذی، ویتامین یا مواد معدنی ضروری به شما ارائه نمی‌دهند، کاهش دهید و آن را با آب جایگزین کنید، می‌توانید سلامت کلی خود را بهبود ببخشید.

آب به بهبود گردش خون، هضم و کمک به جذب بیشتر مواد مغذی ضروری کمک می کند، بنابراین از گرفتگی عضلانی، سردرد، یبوست، سنگ کلیه و سایر بیماری ها جلوگیری می کند. علاوه بر این، آب به کاهش خطر چاقی در کودکان کمک می کند و به کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی در بزرگسالان کمک می کند.

 1. آب باعث رشد موهای سالم می شود

مصرف زیاد الکل و نوشابه های گازدار نیز می تواند منجر به ریزش مو شود. از آنجایی که نوشیدنی‌های گازدار تولید هورمون‌های ضروری برای رشد مو را دشوار می‌کنند، می‌توانند باعث کاهش رشد مو شوند که شکننده و پوسته‌پوسته هستند. به این ترتیب، اگر می‌خواهید موهای سالمی داشته باشید، بهتر است به آب بروید.

آب به تغذیه عمیق ریشه موهای شما کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا پوست سر خود را آبرسانی کنید. علاوه بر این، با نوشیدن آب کافی، می توانید شوره سر و خارش پوست سر را از بین ببرید، در نتیجه رشد مو را تقویت کرده و از داشتن موهایی سالم و درخشان اطمینان حاصل خواهید کرد.

 1. شما می توانید سیستم گوارش خود را تحریک کنید

نوشیدنی های گازدار عمدتاً از دی اکسید کربن محلول تشکیل شده اند که می تواند باعث سوء هاضمه و نفخ شود. به طور مشابه، نوشابه‌های گازدار یا نوشابه عمدتاً اسیدی هستند و مصرف زیاد آن‌ها می‌تواند منجر به عدم تعادل pH شود که منجر به مشکلات جدی گوارشی مانند نفخ، زخم معده، اسهال، گاز و درد معده می‌شود.

بنابراین، برای دوری از این مسائل و دستیابی به یک سیستم گوارشی سالم و بهبود یافته، روی آوردن به آب آشامیدنی ضروری است. مصرف کافی آب به صورت روزانه به جلوگیری از اختلالات معده و بهبود حرکات روده کمک می کند. به علاوه، به بهبود تعادل سطح pH در بدن شما کمک می کند و به جلوگیری از یبوست کمک می کند.

 1. آب گردش خون را بهبود می بخشد

شیرین کننده های مصنوعی موجود در بسیاری از نوشیدنی های شیرین و نوشابه می تواند باعث شود برخی از رگ های خونی به طور نامنظم عمل کنند و منجر به مجموعه ای از مشکلات سلامتی مانند فشار خون بالا، افزایش ضربان قلب، کاهش جریان خون به مغز و سیستم گوارشی و غیره شود. اندام های حیاتی

به عنوان یکی از حیاتی ترین عناصر زندگی انسان، آب می تواند به بهبود گردش خون در بدن کمک کند، در نتیجه باعث می شود رگ های خونی شما به هیچ وجه مختل نشوند. بنابراین، اگر می خواهید سیستم گردش خون شما به طور موثر کار کند، باید هر چه زودتر نوشابه ها و سایر نوشیدنی های شیرین را ترک کنید و آب آشامیدنی خالص را جایگزین آنها کنید.

 1. دوباره انرژی می گیرید و خلق و خوی شما را بالا می برد

علت اصلی بی حالی و خستگی مزمن نوشیدنی های شیرین، کافئین دار و گازدار است. مصرف بیش از حد کافئین و نوشابه منجر به کم آبی بدن و در نتیجه احساس خستگی و خواب آلودگی می شود. افزایش ناگهانی قند خون و به دنبال آن سقوط ناگهانی باعث عدم تعادل هورمونی و در نتیجه خستگی، تحریک پذیری، نوسانات خلقی، ولع قند و سایر موارد می شود.

برای مقابله با این مشکل، باید نوشیدنی های شیرین را با آب جایگزین کنید که به افزایش سطح انرژی شما کمک می کند و به روند کاهش استرس کمک می کند.

نتیجه

همانطور که در بالا می بینید، مزایای سلامت جسمی، عاطفی و روانی جایگزینی نوشیدنی های الکلی، نوشابه های گازدار شیرین و نوشابه های گازدار با آب بی شمار است. وقتی همه این نوشیدنی های مضر را با آب جایگزین کنید، می توانید سلامت عمومی، پوست، مو و سیستم گوارشی خود را بهبود ببخشید. به علاوه، به بهبود گردش خون، افزایش متابولیسم و ​​کمک به کاهش وزن کمک می کند.

بنابراین، اگر می‌خواهید این فواید آب را به دست آورید، تغییر سبک زندگی، که در آن جایگزین کردن تمام نوشیدنی‌های گازدار شیرین با آب مهم است، مهم است و با انجام این کار، متوجه تغییر قابل‌توجهی در سلامت کلی خود خواهید شد.

در نهایت، برای به دست آوردن حداکثر فواید آب برای سلامتی، باید اطمینان حاصل کنید که آب آشامیدنی خالص و سالم و عاری از همه آلاینده‌ها را مصرف می‌کنید.