چگونه در طراحی از چهره سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟

چگونه سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟، در طراحی چهره در نظر گرفتن جزئیات اهمیت زیادی دارد. برای مثال اینکه گوش را به چه روش رسم کنیم و … در مقاله های قبلی در مورد روش رسم اجزای صورت صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم کل سر را رسم کنیم. و می خواهیم روش رسم سر از نیم رخ را به شما نشان دهیم. با ما همراه باشید تا نکات لازم و مورد نیازتان را یاد بگیرید.  

اولین مرحله

چگونه سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟

چگونه سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟

اولین کار این است که با یک شکل تخم مرغی شکل شروع کنیم و سپس گردن را به صورت شیب دار رسم می کنیم. برای تقارن یک خط راهنمای افقی را در مرکز تخم مرغ رسم می کند. سپس خط های راهنما برای ابرو، چشم ها، بینی و دهان را طراحی می کند. خط چشم را به پنج قسمت تقسیم می کند. دو تا از این خط ها به چشم ها تعلق دارد اما فاصله ای که در بین دو چشم قرار دارد در واقع به اندازه ی یک چشم است. همچنین فاصله ای که در کنار چشم ها قرار دارد به همین اندازه است. شکل کلی بینی هم به اندازه عرض یک چشم است. دهان به اندازه دو چشم است.

دومین مرحله

چگونه سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟

چگونه سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟

اولین طراحی ویژگی‌ها با استفاده از خط راهنمایی که در مرحله ۱ گفته شد انجام می شود. نقاش جای فک را کمی بالا رسم می کند و گوش ها را اضافه می کند، که هم تراز با بینی و چشم می باشد و شکل مو را نشان می دهد. که از بالای لبه ی تخم مرغی شروع می شود. خط های پلک چشم را رسم می کند و شکل عنبیه چشم را نشان می دهد.. بالای بینی و سوراخ بینی و نوک آن را رسم می کند. شکل بالای لب و انحنای پایین لب را رسم می کند.

سومین مرحله

چگونه سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟

چگونه سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟

نقاش در این قسمت با استفاده از خط های مستقیمی که رسم می کند قسمت های تیره را ایجاد می کند. نور از سمت چپ می آید و بنابراین بیشتر تیرگی ها در سمت راست شکل ایجاد می شود. بالای پیشانی، گونه، فک و چانه را کمرنگ می گذارد، و سایه ای را به گردن اضافه می کند. ابتدا میزان تیرگی را به کاسه چشم، عنبیه و مردمک چشم اضافه می کند و بعد از آن به سمت بینی و لب ها می رود. در حالت عادی، لب بالایی نسبت به لب پایینی تیره تر است یک سایه ای در زیر لب پایینی دیده می شود. مو حجم کمی دارد و نسبت به طرف دیگر روشن تر است.

چهارمین مرحله

چگونه سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟

چگونه سر را به صورت تمام رخ رسم کنیم؟

نقاش کارش را با رسم مناطق تیره با استفاده از کنار مداد و کنتراست های تیره تر و جزئیات بیشتر را با نوک مداد رسم می کند. در سمت روشن تر صورت، کمی تیرگی به جایی که چانه و فک از روشنایی دور می شود، دیده می شود. او کاسه چشم و در زیر بینی و سوراخ بینی، لب ها و گوش ها را تیره می کند با استفاده از نوک مداد، نقاط برجسته گوش را تیره می کند و بر روی جزئیات چشم و ابرو تاکید می کند و سوراخ بینی را دقیق تر رسم می کند و جزئیات یقه را می کشد. با استفاده از خط های پهن با کنار مداد کارش را تمام می کند.

سفارش آنلاین نقاشی چهره سیاه قلم

سرکار خانم آزاده حاجی علی اکبری در زمینه طراحی چهره با سیاه قلم فعالیت می کنند و علاقه مندان می توانند برای ثبت سفارش خود در ابعاد استاندارد و اطلاع دقیق از هزینه های آن از طریق واتساپ با ایشان ارتباط داشته باشند. همچنین می توانید برای مشاهده نمونه کارها به آدرس سایت www.whiteart.ir مراجعه کنید.

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که به طراحی و نقاشی علاقمند هستید و یا در اطراف خود کسانی را دارید که به این هنر عشق می ورزند ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما برای خود و یا دوستانتان هدیه ای بینظیر از نقاشی سیاه قلم را تهیه نموده و از آن لذت ببرید . شما می توانید با ارسال عکس خود و یا دوستانتان تصویر مورد نظر خود را سفارش داده و نتیجه ای مطلوب دریافت نمایید .فقط کافیست از طریق شماره تماس و واتساپ : ۰۹۳۰۷۷۲۵۳۳۹ با خانم حاجی علی اکبری در تماس باشید .